Ambalaj Sektörü

FSSC 22000 FOOD PACKAGING/ GIDA AMBALAJI ÜRETİCİLERİ

Mükemmel Hizmet Kusursuz Sistem
Başlık

FSSC 22000 FOOD PACKAGING/ GIDA AMBALAJI ÜRETİCİLERİ


FSSC 22000 NEDİR?

Büyüyen bir nüfusa sahip olan bu dünyada, uygun fiyatlı, güvenli ve kaliteli ürünlere olan ihtiyaç artmaktadır. Ayrıca, bu ürünlerin sosyal ve çevresel olarak sorumlu bir şekilde üretilmesi konusunda müşterilerin daha fazla farkındalığı var. Bu ihtiyacı karşılamak için FSSC 22000, tüketim ürünleri endüstrisine güvenilir bir marka güvence platformu sunar.
GFSI tarafından tanınan FSSC 22000, bir kuruluşun Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini sertifikalandırmaya odaklanmasından dolayı diğer gıda güvenliği sertifikasyon sistemlerinden ayırır.
 
FSSC 22000 FOOD PACKAGING/ GIDA AMBALAJI ÜRETİCİLERİ
Paketleme ve paketleme malzemelerinin güvenli bir şekilde üretimi, gıda tedarik zincirinin bütünlüğünün ve güvenliğinin sağlanmasının kritik bir parçasıdır. Yiyecek ve yem ambalajları, içlerinde bulundurdukları ürünleri kontaminasyona, hasara, sızıntıya veya kayıplara karşı korumak, ürünün tüketiciye pazarlanması için bir vitrin görevi göstermek, zorunlu ürün bilgilerinin ve gerekli etiketlerin tüketicilere sunmak gibi birçok önemli fonksiyona sahiptir. Bununla birlikte ambalajlar içlerinde bulundurdukları ürünler için, uygun olmayan veya hijyenik olmayan bileşenlerin kullanılması durumunda, toksinlerden, kimyasal göçten veya kırılgan cam veya sert plastik kullanımından kaynaklanan bulaşmalarla sonuçlanabilen kendi risklerini oluşturabilir.
 
FSSC 22000, gıda güvenliği tehlikelerini kontrol etmek, riskleri en aza indirmek ve güvenli ambalaj ve ambalaj malzemelerinin üretimini sağlamak için sağlam bir gıda güvenliği yönetim sisteminde derinlemesine bir tehlike analizi içeren bir sistem sunar. Uluslararası standartları kullanarak; Gıda güvenliği yönetimi için ISO/TS 22002-4 ile birlikte ISO 22000, gıda ambalajı üretimi için sektöre özel ön koşul programları, sertifikasyon için ek FSSC 22000 gereklilikleri ile birlikte tüm dünyada yüksek kaliteli hizmet sunar. 
 
FSSC 22000, birincil ve ikincil gıda ve yem ambalajı ve/veya ara bileşenler üreten tüm kuruluşlara uygulanabilir;
*Esnek ve sert plastikler,
*Kağıt,
*Metal,
*Cam,
*Nakliye ve taşıma konteynırları.
 
FSSC 22000 Sertifikasyonu gıda ve yem ambaljı/ambalaj malzemesi imalat ve tedarik zincirine birçok fayda sunabilir.
 
*Tedarik zincirinin tamamını kapsayan esnekliğe sahip, risk bazlı bir Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi için Uluslararası Sertifika Programıdır.
*Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) tarafından tanınmıştır.
*Codex Alimentarius'un HACCP İlkelerini içeren uluslararası standardı ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri için), FSSC 22000 ek gereklilikleri ile birlikte ISO/TS 22002-4 (gıda ambalajı için sektöre özel ön koşul programları) içermektedir.

 

Danışmanlık Hizmet Teklifi Forumu
Başlık
Ad Soyad
Firma Adı
İlgilendiğiniz Standart
İlgilendiğiniz Hizmet
Telefon
E-mail
Mesajınız
Güvenlik Kodu


Eğitim Teklifi Forumu
Başlık
Ad Soyad
Firma Adı
İlgilendiğiniz Standart
İlgilendiğiniz Hizmet
Telefon
E-mail
Mesajınız
Güvenlik Kodu


İç Denetim Hizmet Teklifi Forumu
Başlık
Ad Soyad
Firma Adı
İlgilendiğiniz Standart
İlgilendiğiniz Hizmet
Telefon
E-mail
Mesajınız
Güvenlik Kodu